RZĄDOWY PROGRAM ODBUDOWY ZABYTKÓW
 
Domaradz, 2024-03-26
 
 
 
 Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja Biskupa i MB Nieustającej Pomocy w Domaradzu
Tel: 693 759 750
strona internetowa: http://domaradz.przemyska.pl
 
zaprasza do złożenia oferty
dotyczącej wykonania zadania:
 
 
 
„Prace konserwatorskie i restauratorskie zabytkowego gotyckiego kościoła z 1444r. pw. Św. Mikołaja Biskupa w Domaradzu wraz z jego otoczeniem”

 
  1. ZAMAWIAJĄCY
 
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja Biskupa i MB Nieustającej Pomocy w Domaradzu; Domaradz 436, 36-230 Domaradz; telefon: 693 759 750
strona internetowa: http://domaradz.przemyska.pl
 
  1. TYTUŁ ZAMÓWIENIA
 
Wykonanie robót budowlanych na zadaniu: „Prace konserwatorskie i restauratorskie zabytkowego gotyckiego kościoła z 1444r. pw. św. Mikołaja Biskupa w Domaradzu wraz z jego otoczeniem” obejmujące swoim zakresem dofinansowanego z Rządowego Programu Odbudowy zabytków NR RPOZ/2022/4125/PolskiLad na podstawie wniosku o dofinansowanie złożonego przez Gminę Domaradz.
 
  1. OSOBA O KONTAKTU
  1. Ks. Wiesław Przepadło – Proboszcz Parafii w Domaradzu; tel: 693 759 750; mail: wprzepadlo@wp.pl
  2. Katarzyna Wójcik – Urząd Gminy w Domaradzu; tel: 697190219; mail: katarzyna@domaradz.pl
 
 
  1. CEL ZAMÓWIENIA
 
  1. Celem robót budowlanych jest wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich zabytkowego gotyckiego kościoła z 1444r. pw. Św. Mikołaja Biskupa w Domaradzu wraz z jego otoczeniem”. Obiekt w skali lokalnej jest ważnym elementem historii miejscowości, wzbogaca walory krajobrazowe.
  2. Parafia Domaradz posiada następujący wpis do rejestru zabytków:
  1. A-1110 (dawniej A-289) z dnia 21.01.1970 :
Wpis do rejestru obejmuje następujące obiekty:
  1. Drewniany kościół pw. św. Mikołaja Biskupa;
  2. Dzwonnica;
  3. Cmentarz przykościelny;
  4. Starodrzew;
  5. Otoczenie w granicach p.b. nr 145 i p.gr.146, obecnie działka nr 1042 objęta KW KS1B/00039644/2
  1. Główny Kod CPV zamówienia: 45453000-7 – roboty remontowe i renowacyjne
Dodatkowe kody CPV zamówienia:   45261900-3 – naprawa i konserwacja dachów
                                                                       45223200-8 – roboty konstrukcyjne
                                                                       45000000-7 – roboty budowlane
                                                                       45422000-1 – roboty ciesielskie
                                                                       45442100-8 – roboty malarskie
 

V.TRYB UDZIELANIA ZAMÓWIENIA

  1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w sposób konkurencyjny i transparentny, w szczególności z uwzględnieniem § 8 ust. 6 Regulaminu Naboru Wniosków o Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
  2. Do niniejszego zaproszenia do składania ofert nie stosuje się Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023r. poz. 1605, z późn. zm.).
  3. Dane osobowe przekazane Zamawiającemu w toku prowadzenia postępowania będą przetwarzane zgodnie z regulacjami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016r., str.1) (dalej Rozporządzenie RODO). Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w Klauzuli Informacyjnej RODO stanowiącej załącznik nr 3 do niniejszego zapytania ofertowego.
  4. W sprawach nieuregulowanych zastosowanie znajdują bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa w szczególności ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1610, z późn. zm.) i Prawo budowlane (Dz. U. 2023 poz. 682, z późn.zm.)
 
  1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
  1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ROBÓT BUDOWLANYCH związanych z następującymi zagadnieniami:  :
  1. Prace konserwatorskie pokrycia gontowego dachów i elewacji zabytkowego drewnianego kościoła z I połowy XV w. w Domaradzu oraz elewacji wolnostojącej dzwonnicy przy kościele. Rejestr zabytków: A-1110 (dawniej A-289) z dnia 21.01.1970 r.; na podstawie Decyzji Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Nr K-IRN.5142.27.2024.AF z dnia 19.01.2024 r. stanowiącej załącznik do niniejszego zapytania. Zakres robót obejmuje w szczególności:
    1. Oczyszczenie powierzchni elementów drewnianych z usunięciem warstwy zagrzybionej za pomocą szczotek stalowych.
    2. Odgrzybienie drewnianych elementów.
    3. Wykonanie impregnacji gontem.
Świątynia wzniesiona zapewne w I poł. XVI w., jest cennym przykładem wczesnej drewnianej architektury sakralnej z barokowym wyposażeniem wnętrza. Zespół kościelny wpisany został do rejestru zabytków na mocy decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Rzeszowie z dnia 21 stycznia 1970 r., numer A-1110 (d.289). Przy kościele i dzwonnicy przeprowadzono gruntowny remont w latach 2012-2018 r. Obecnie na gontach i szalunku widoczne są ciemne przebarwienia oraz zauważyć można grzyby i pleśnie. Ze względu na taki stan rzeczy Parafia planuje przeprowadzić prace związane z impregnacją gontów i szalunku kościoła i dzwonnicy. Prace te wynikają z konieczności wzmocnienia struktury drewna i jego zabezpieczenia przed degradacją spowodowaną czynnikami atmosferycznymi. Takież działania wskazane są do powtarzania co kilka lat w celu odnowienia zabezpieczenia drewnianych elementów środkami ochrony drewna przeznaczonymi do stosowania w zabytkowej architekturze drewnianej. Prace określone w pozwoleniu wykonywane będą zgodnie z : „Programem Prac Konserwatorskich. Roboty konserwacyjne pokrycia gontowego dachów i elewacji zabytkowego drewnianego kościoła w Domaradzu oraz elewacji wolnostojącej dzwonnicy w kościele”.
  1. Prace restauratorskie w otoczeniu zabytkowego drewnianego gotyckiego kościoła
    z I połowy XV w. w Domaradzu. Rejestr zabytków: A-1110 (dawniej A-289) z dnia 21.01.1970
    na podstawie Decyzji Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Nr K-IRN.5142.341.2023.AF z dnia 13.12.2023 r. stanowiącej załącznik do niniejszego zapytania. Zakres robót obejmuje w szczególności:
    1. Demontaż istniejącego ogrodzenia.
    2. Wykonanie wykopów pod żelbetowe fundamenty i słupy międzyprzęsłowe.
    3. Wykonanie podsypki piaskowej.
    4. Wykonanie fundamentów i bloków żelbetowych pod podmurówkę i słupy ogrodzenia.
    5. Wykonanie kamiennej (piaskowiec) podmurówki w formie ciosów układanych warstwowo i drewnianych słupów ze stalowym rdzeniem;
    6. Montaż drewnianych bali przęseł oraz drewnianych daszków;
    7. Montaż drewnianej furtki i drewnianych bram wejściowych;
    8. Wykonanie zabezpieczenia bakterio- , grzybo- i glonobójczego kamienia oraz wykonanie impregnacji hydrofobizującej;
    9. Wykonanie impregnacji elementów drewnianych.
 
Planowane prace związane mają być z budową nowego ogrodzenia ze względu na zły stan techniczny ogrodzenia, które obecnie otacza zespół kościelny. Ogrodzenie to posadowione ma zostać na żelbetowym fundamencie na którym osadzona będzie kamienna podmurówka. Słupy, przęsła oraz brama i furtki zostaną wykonane z drewna – materiał ten koresponduje z drewnianą świątynią. Prace te nie spowodują utraty wartości zabytkowych i estetycznych świątyni a doprowadzą do uporządkowania otoczenia kościoła. Prace wykonane będą zgodnie z „Projektem architektoniczno-budowlanym. Budowa ogrodzenia w miejscu istniejącego, w otoczeniu zabytkowego drewnianego kościoła pw. św. Mikołaja Biskupa oraz zabytkowej dzwonnicy stanowiącym załącznik do niniejszego zapytania.
  1. W ramach zamówienia Wykonawca przygotuje pełną dokumentację odbiorową, inwentaryzację geodezyjną powykonawczą i uzyska wszelkie opinie i zgody wymagane prawem oraz z upoważnienia Zamawiającego uzyska pozwolenie na użytkowanie obiektu, jeśli będzie wymagane.
  2. W zakresie technologii - dopuszcza się stosowanie technik konserwatorskich zatwierdzonych przez służby konserwatorskie.
  3. Wszelkie użyte w opisie przedmiotu zamówienia bezpośrednie wskazania danego producenta lub dostawcy, konkretnej marki oraz nazwy własnej poszczególnych producentów, nazwy określonego wyrobu lub źródła lub znaku towarowego, patentu, rodzaju lub specyficzne pochodzenie zostały użyte pomocniczo i nie stanowią wskazania obowiązku ich stosowania w ofercie. Zamawiający dopuszcza, w każdym aspekcie zamówienia, zastosowanie rozwiązań równoważnych lub lepszych od wskazanych pod warunkiem, że ich zastosowanie nie będzie prowadzić do pogorszenia wskazanych parametrów technicznych, funkcjonalnych i  jakościowych. Udowodnienie, że oferowane rozwiązanie jest równowartościowe lub lepsze od wymaganego, leży po stronie oferenta.
  4. Okres gwarancji.
Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia minimum 60 miesięcy gwarancji i rękojmi  za wady na wykonane roboty budowlane, objęte niniejszym zamówieniem licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
Zamawiającemu przysługują pełne uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wynikające z przepisów kodeksu cywilnego w terminach tam określonych - niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.
Udzielając gwarancji wykonawca zapewnia bezpłatne czynności przeglądów gwarancyjnych w okresie udzielonej gwarancji na cały przedmiot zamówienia, więc powinien te koszty uwzględnić w wynagrodzeniu. Przeglądy będą odbywały się minimum raz w roku, chyba, że gwarancja producenta danego materiału wymaga częstszych przeglądów gwarancyjnych.
  1. Odbiór robót
Odbiór robót dokonywany będzie przez przedstawiciela Zamawiającego i Gminy Domaradz przy udziale Wykonawcy.
  1. Nieruchomość, której dotyczy zamówienie zlokalizowane jest pod adresem: Domaradz 436, 36-230 Domaradz.
  2. Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu zobowiązane są do przeprowadzenia wizji lokalnej miejsca objętego zamówieniem, celem poznania specyfiki zamówienia, po wcześniejszym umówieniu z Zamawiającym. W celu przeprowadzenia wizji lokalnej prosimy o kontakt z Zamawiającym.
  3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
  4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
  5. Zamawiający dopuszcza powierzenie części zamówienia podwykonawcom.
 
  1. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
  1. Planowany termin rozpoczęcia realizacji zamówienia: od dnia podpisania umowy.
  2. Planowany termin zakończenia rzeczowej realizacji zamówienia: do 30.11.2024 r.
  3. Termin realizacji zamówienia może ulec zmianie tylko w uzasadnionych okolicznościach oraz pod warunkiem otrzymania zgody Prezesa Rady Ministrów w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały opisane w warunkach zmiany umowy.
 
  1. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU 
  1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Oferenci, którzy:
  1. Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
  2. Posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie wykonania niniejszego zamówienia
  3. Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
  4. Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia we wskazanych terminach,
  5. Zagwarantują, że okres gwarancji i rękojmi za wady dla przedmiotu zamówienia wynosi minimum 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego,
  6. Zrealizują wizję lokalną miejsca objętego zamówieniem
  7. Nie podlegają wykluczeniu z postępowania.
 
  1. Każdy Wykonawca przed złożeniem oferty winien zapoznać się z pełną dokumentacją Zapytania ofertowego, a w szczególności z treścią OPISU PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Roboty nie ujęte w Opisie Przedmiotu Zamówienia, jeżeli są konieczne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, powinny zostać uwzględnione w ofercie tak, jakby były określone w tym dokumencie.
  2. Wykonawca jest zobowiązany do prowadzenia robót pod kierunkiem osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane określone przepisani Prawa budowlanego oraz która przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury.
  3. Warunki odnośnie doświadczenia: 
  1. Dla zadania 1: Prace konserwatorskie pokrycia gontowego dachów i elewacji zabytkowego drewnianego kościoła z I połowy XV w. w Domaradzu oraz elewacji wolnostojącej dzwonnicy przy kościele.
  2. Dla zadania 2: Prace restauratorskie w otoczeniu zabytkowego drewnianego gotyckiego kościoła z I połowy XV w. w Domaradzu.
Wykonawca winien wykazać, że wykonał należycie oraz zgodnie z przepisami o ochronie zabytków i prawidłowo ukończył nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
  1. co najmniej jedno zadanie o obejmujące roboty budowlane lub  prace konserwatorskie w zabytkowych obiektach wpisanych do Rejestru Zabytków, w wysokości co najmniej wartości zadania
  2. posiada zabezpieczenie finansowe w wysokości co najmniej wartości zadania – kredyt albo środki na koncie wykonawcy.
 
  1. Spełnienie powyższych warunków będzie możliwe wyłącznie na podstawie załączonych dokumentów (np. referencji, protokołów odbioru robót lub innych dokumentów potwierdzających należyte wykonanie robót, zgodnie z przepisami o ochronie zabytków oraz z których jasno wynika przedmiot, wartość oraz ilość robót wykazanych w załączniku nr 4).
Brak jakiegokolwiek z dokumentów potwierdzających wartość i ilość robót wykazanych w załączniku nr 4 robót lub brak jednoznacznej możliwości weryfikacji wymaganych wartości (ilość robót, wartość oraz zakres robót) spowoduje wykluczenie oferenta.
  1. Warunki dotyczące osób:
W odniesieniu do osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia za spełnienie warunku dotyczącego dysponowania osobami  zdolnymi  do wykonywania zamówienia Zamawiający uzna dysponowanie przez Wykonawcę osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia i posiadają wymagane uprawnienia do wykonywania prac:
Co najmniej jedną osobę:
  1. do prowadzenia robót posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane określone przepisani Prawa budowlanego oraz która przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury.
  1. Ubezpieczenie:
Zamawiający wymaga od Wykonawcy, z którym podpisze umowę, dokumentów potwierdzających, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą od wartości brutto złożonej oferty.
 
  1. WADIUM

Zamawiający odstąpił od wniesienia wadium.

 
  1. KRYTERIA OCENY OFERTY I OPIS SPOSOBU PRZYZNANIA PUNKTACJI
 
  1. Wszystkie oferty jakie wpłyną do Zamawiającego w odpowiedzi na zapytanie ofertowe zostaną poddane weryfikacji pod kątem zgodności z przedmiotem zamówienia. Oferta, która nie będzie zgodna z przedmiotem zamówienia lub taka która zostanie przedstawiona w formie uniemożliwiającej weryfikacją tych informacji zostanie odrzucona jako niezgodna z przedmiotem zamówienia.
  2. Zamawiający dokona oceny punktowej ofert, które:
  1. Zostały złożone w terminie,
  2. Są zgodne z przedmiotem zamówienia,
  3. Spełniają warunki udziału w postępowaniu,
  4. Przedstawiły ofertę zgodnie z wymaganiami wskazanymi w minimalnym zakresie oferty.
  1. Ocena punktowa zostanie dokonana na podstawie oceny kryterium cena – 100%, zgodnie z poniższym wyjaśnieniem.
Punktacja oraz waga procentowa kryteriów oceny ofert, ich znaczenie oraz sposób przyznawania punktacji:
  1. Cena : 100%
Ocenie podlega cena brutto danej oferty. Maksymalna punktacja dla danej oferty z najniższą ceną brutto to 100 pkt. Kolejne oferty oceniane są proporcjonalnie do podanej ceny brutto zgodnie ze wzorem:
C =  x 100,  gdzie:
C      –             ilość punktów w kryterium,
Cmin najniższa cena w ofercie nie podlegającej odrzuceniu,
Cn    cena podana w ocenianej ofercie nie podlegającej odrzuceniu.
 
  1. Oferta z największą ilością punktów zostanie wyłoniona jako najbardziej korzystna.
  2. W przypadku, kiedy oferenci otrzymają identyczną liczbę punktów, tj. podali taką samą najniższą cenę, Zamawiający zwróci się do tych podmiotów z prośbą o przedłożenie ponownie ofert zawierających cenę we wskazanym przez Zamawiającego terminie, po czym Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę spośród ponownie złożonych ofert.
  3. Informacja o wyborze najkorzystniejszych ofert zostanie upubliczniona na stronach internetowych www.domaradz.przemyska.pl oraz  www.domaradz.pl.
  4. W przypadku, gdy cena najkorzystniejszej oferty przekroczy budżet projektu zaplanowany na realizację zadania, Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia całego postępowania objętego niniejszym zapytaniem ofertowym lub prawo do negocjowania ceny z Wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę.
  5. W przypadku podjęcia negocjacji, gdy negocjacje nie przyniosą efektu, Zamawiający unieważni wybór wyłonionego Wykonawcy i będzie rozpatrywał oferty kolejnych Wykonawców znajdujących się na liście rankingowej.
  6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia zamówienia bez podania przyczyny.
 
  1. SPOSÓB I MIEJSCE PUBLIKACJI ZAMÓWIENIA
 
Ogłoszenie o zamówieniu, wraz ze wszystkimi załącznikami są do pobrania na stronie internetowej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Mikołaja Biskupa i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Domaradzu pod adresem: www.domaradz.przemyska.pl oraz na stronie  Wnioskodawcy Gminy Domaradz pod adresem: www.domaradz.pl.
 
  1. TERMIN, SPOSÓB PRZYGOTOWANIA, FORMA I MIEJSCE SKŁADANIA OFERT
  1. Ofertę cenową należy złożyć w terminie do dnia 26.04.2024 r.  do godz. 12,00 w formie papierowej za pośrednictwem poczty, kuriera lub osobiście w zamkniętej kopercie Na kopercie należy umieścić nazwę i adres Zamawiającego, nazwę i adres Wykonawcy oraz napis:
Oferta do zapytania ofertowego na:
Prace konserwatorskie i restauratorskie zabytkowego gotyckiego kościoła
z 1444r. pw. Św. Mikołaja Biskupa w Domaradzu wraz z jego otoczeniem”
Nie otwierać przed 26.04.2024 r. do godz. 10,15
 
  1. Miejsce składania ofert: Gmina Domaradz, 36-230 Domaradz 345.
  1. Termin określony w punkcie 1 uważa się za zachowany jeżeli oferta wpłynie fizycznie do Gminy Domaradz. Nadanie czy też sporządzenie oferty, bez jej złożenia w Gminie jest równoznaczne z niedochowaniem terminu złożenia oferty.
  2. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
  3. Zamawiający nie zwraca przesłanych ofert.
 
  1. ZAKRES WYKLUCZENIA
  1. Z udziału w postępowaniu wykluczeni są Wykonawcy powiązani osobowo i kapitałowo z Zamawiającym, tym samym do udziału w postępowaniu Zamawiający dopuści podmioty, które złożą następujące oświadczenie w tym zakresie:
„Wykonawca oświadcza, że nie jest powiązany osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym. Przez powiązania osobowe lub kapitałowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na :
  1. Uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. Posiadaniu co najmniej 10%  udziałów lub akcji,
  3. Pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. Pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli”
  1. Zamówienie nie może być udzielone podmiotowi/podmiotom, który/które:
  1. nie złożyły kompletnej oferty wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami i nie spełniają wymagań wymienionych w pkt IV,
  2. złożyły ofertę podpisaną przez nieupoważnioną osobę,
  3. podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
  4. złożyły więcej niż jedną ofertę w postepowaniu, bądź złożyły ofertę po wskazanym terminie składania.
 
  1. WARUNKI ZMIANY UMOWY
Warunki zmiany umowy zostały szczegółowo opisane w paragrafie 10, załącznika nr 3 do niniejszego zapytania - Projektowane postanowienia umowne.
 
  1. DODATKOWE WARUNKI
  1. Termin związanie ofertą: 30 dni kalendarzowych.
  2. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polskim, poświadczonym przez Oferenta.
  3. Oferta oraz składane łącznie z nią dokumenty muszą być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Oferenta, a podpisy muszą umożliwić identyfikację tożsamości osób je składających tj. podpis powinien być złożony wraz z imienną pieczątką lub podpis powinien być czytelny z podaniem imienia i nazwiska przez osobę upoważnioną do reprezentacji Wykonawcy zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej (CEIDG). Jeżeli osoba/osoby podpisująca/e ofertę nie wynika z KRS lub z ewidencji działalności gospodarczej (CEIDG), to należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo dla tej osoby. Pełnomocnictwo to musi w swej treści wyraźnie wskazywać uprawnienia tej osoby do składania oświadczeń woli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, np. do podpisania oferty.
  4. Do upływu terminu składania ofert Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany lub uzupełnienia treści niniejszego zapytania ofertowego. W tej sytuacji potencjalni Wykonawcy, którzy złożyli już ofertę zostaną poinformowaniu o dokonanej zmianie treści zapytania ofertowego i o ewentualnym nowym terminie składania ofert.
  5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania w ramach zapytania ofertowego bez podania przyczyny – na każdym jego etapie – bez ponoszenia jakichkolwiek skutków prawnych i finansowych.
  6. Zamawiający zastrzega sobie prawo wydłużenia terminu składania ofert w ramach zapytania ofertowego bez podania przyczyny.
  7. Zamawiający może żądać od Oferentów w toku badania i oceny ofert wyjaśnień, dodatkowych dokumentów i informacji dotyczących treści złożonych ofert, wyznaczając Wykonawcy odpowiedni termin. W przypadku braku odpowiedzi, Zamawiający uprawniony będzie do odrzucenia oferty.
  8. Zamawiający ma prawo do odrzucenia oferty, jeśli oferta jest niekompletna, nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie spełnia wymogów formalnych, jest niezgodna z zapytaniem lub zawiera rażąco niską cenę.
  9. Zamawiający, w celu ustalenia, czy oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, może zwracać się do wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.
  10. Zamawiający, oceniając wyjaśnienia, będzie brał m.in. pod uwagę obiektywne czynniki, w szczególności oszczędność metody wykonania zamówienia, wybrane rozwiązania techniczne, wyjątkowo sprzyjające warunki wykonania zamówienia, wybrane rozwiązania techniczne, wyjątkowo sprzyjające warunki wykonywania zamówienia dostępne dla wykonawcy, oryginalność projektu  wykonawcy (a także przedstawione dowody) .
  11. Z tytułu odrzucenia oferty, oferentowi nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego.
  12. Podana cena w ofercie stanowi cenę ryczałtową i obejmuje wszystkie koszty niezbędne do należytego wykonania niniejszego zamówienia. Podana cena ofertowa będzie niezmienna przez cały okres obowiązywania umowy.
  13. Podana cena w ofercie jest ceną brutto i musi być podana w polskich złotych (PLN) liczbowo oraz słownie.
  14. Oferowaną cenę ryczałtową brutto wpisaną do formularza oferty należy wyliczyć
    w szczególności w oparciu o aktualne, powszechnie stosowane katalogi, cenniki, taryfikatory bądź inne wskaźniki kosztów, dane przedstawione w Ogłoszeniu, w tym wynikające z istotnych postanowień umowy, opis przedmiotu zamówienia, jego zakres, obowiązkową wizję lokalną, koszty wykonania w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych, koszty ubezpieczenia OC, koszty związane z obowiązującymi przy wykonaniu zamówienia przepisami prawa w tym koszty należnego podatku od towarów i usług VAT, jak również koszty wynikające
    z wszelkich upustów i rabatów.
  15. Wykonawca określając wynagrodzenie zobowiązany jest do bardzo starannego zapoznania się z przedmiotem zamówienia, warunkami wykonania i wszystkimi czynnikami mogącymi mieć wpływ na cenę zamówienia.
  16. Podana w ofercie kwota brutto obejmuje wszelkie koszty związane z realizacją zamówienia w tym m.in. ewentualny podatek VAT i/lub wszystkie obciążenia z tytułu ubezpieczeń społecznych, ubezpieczeń zdrowotnych, funduszu pracy i innych – jeżeli wystąpi obowiązek ich zapłacenia. W przypadku wystąpienia rozbieżności w podanej kwocie w liczbach oraz słownie, za prawdziwą kwotę uznaje się wyrażoną słowne.
  17. Terminem rozpoczęcia realizacji zamówienia jest data podpisania umowy
    z Wykonawcą, a terminem zakończenia data protokołu odbioru końcowego zamówienia podpisana przez Zamawiającego, przedstawiciela Gminy Domaradz i Wykonawcę.
  18. Ewentualne roboty zamienne, które wystąpią podczas procesu realizacji zamówienia muszą zostać wykonane w ramach zaoferowanej ceny ryczałtowej oraz wymagają zgody Zamawiającego.
  19. Przyjmuje się, że robotami zamiennymi są roboty ujęte w opisie przedmiotu zamówienia, przewidziane do wykonania wg odpowiedniej technologii i z konkretnych materiałów i urządzeń, lecz za zgodą zamawiającego wykonane w innej technologii, z innych materiałów i przy zastosowaniu innych urządzeń, których zastosowanie nie wpłynie na pogorszenie jakości robót budowlanych.
  20. Ewentualne roboty dodatkowe, które wystąpią podczas procesu realizacji zamówienia mogą być przedmiotem zmiany wartości umowy, co zostało dokładnie opisane w pkt. „Warunki zmiany umowy” niniejszego zapytania ofertowego.
  21. Przez zamówienie dodatkowe należy rozumieć takie zamówienie, które nie zostało ujęte w opisie przedmiotu zamówienia określający przedmiot zamówienia podstawowego oraz objęte treścią zapytania ofertowego a jego wykonanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowości całego zamówienia, a Wykonawca nie był w stanie ich przewidzieć, z zastrzeżeniem pkt. 23 i 24. Zakres wskazanych robót musi wynikać ze sporządzonego i zatwierdzonego protokołu konieczności wystąpienia robót, natomiast warunki udzielenia zamówienia muszą być równoważne do warunków zamówienia podstawowego.
  22. Ewentualne roboty, które nie zostały ujęte w opisie przedmiotu zamówienia związanym z niniejszym zapytaniem ofertowym, a są naturalną konsekwencją procesu budowlanego i w naturalny sposób z niego wynikają, uznaje się, że wykonawca robót dysponując opis przedmiotu zamówienia powinien przewidzieć je jako konieczne do wykonania mimo, że opis przedmiotu zamówienia literalnie ich nie wymienia. De facto roboty te są ściśle związane z przedmiotem zamówienia. Wynika to z zawodowego charakteru wykonywanych przez wykonawcę robót budowlanych czynności i przypisanego do nich określonego poziomu wiedzy i doświadczenia zawodowego. Tego typu roboty muszą zostać zrealizowane w ramach zaoferowanej ceny ryczałtowej.
  23. Za roboty dodatkowe nie można uznać robót, które wynikają z wykonania większych ilości robót, niż to wynika z kosztorysu ofertowego opracowanego na podstawie opisu przedmiotu zamówienia wskazanego na etapie zapytania ofertowego. Gdyż w istocie to roboty, które stanowią przedmiot zamówienia. W interesie Wykonawcy leży własna ocena robót budowlanych przewidzianych do wykonania oraz uwzględnienie wszelkich innych okoliczności które mogą mieć wpływ na cenę. Takie roboty Wykonawca ma obowiązek wykonać w ramach oferowanej ceny ryczałtowej.
  24. Wszelkie ewentualne kosztorysy wykonywane w trakcie prowadzonych robót w przypadku wystąpienia ewentualnych robót zamiennych lub dodatkowych, których nie da się oszacować na etapie przygotowania oferty leżą po stronie Wykonawcy.
 
  1. ZAPŁATA WYNAGRODZENIA
  1. Ustala się wypłatę wynagrodzenia w całości po wykonaniu całego zamówienia po wykonaniu pełnego zakresu robót objętych umową – po dokonaniu protokolarnego odbioru całości robót przez Zamawiającego przy udziale przedstawicieli Urzędu Gminy Domaradz i Wykonawcy oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie obiektu.
  2. Zapłata wynagrodzenia Wykonawcy inwestycji w całości nastąpi po wykonaniu inwestycji w terminie nie dłuższym niż 35 dni od dnia wystawienia faktury przez Wykonawcę.
  3. Jeżeli Wykonawca realizuje przedmiot umowy przy udziale podwykonawców, to mają zastosowanie następujące postanowienia:
  1. Podział wynagrodzenia dla poszczególnych podwykonawców będzie przedmiotem rozliczeń pomiędzy nimi a Wykonawcą.
  2. Za działania i zaniedbania podwykonawców, Wykonawca ponosi odpowiedzialność względem Zamawiającego jak za postępowanie własne.
 

XVII.UNIEWAŻNIENIE POSTĘPOWANIA

  1. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w następujących przypadkach:
  1. Nie złożono żadnej oferty spełniającej wymagania udziału w postępowaniu.
  2. Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia;
  3. Wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć;
  1. Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia przedmiotowego zapytania ofertowego bez podania przyczyny na każdym jego etapie.
 
  1. ROZTRZYGANIE SPORÓW
Ewentualne spory w relacjach z wykonawcami o roszczenia cywilnoprawne w sprawach, w których zawarcie ugody jest dopuszczalne, poddane zostaną mediacjom lub innemu polubownemu rozwiązaniu sporu przed Sądem Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, wybranym mediatorem albo osobą prowadzącą inne polubowne rozwiązanie sporu.
 
  1. LISTA DOKUMENTÓW WYMAGANYCH OD WYKONAWCY
  1. Formularz ofertowy – złożony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik 1 do zapytania ofertowego.
  2. Klauzula dotycząca ochrony danych osobowych zgodnie z RODO – wzór stanowi załącznik nr 2 do zapytania ofertowego.
  3. Wzór umowy – wzór stanowi załącznik nr 3 do zapytania ofertowego
  4. Wykaz wykonanych robót – wzór stanowi załącznik nr 4 do zapytania ofertowego wraz z referencjami.
  5. Zaświadczenie o zrealizowanej obowiązkowej wizji lokalnej – wzór stanowi załącznik nr 5 do zapytania ofertowego
  6.